Orientační ceník

Co potřebujete k tomu, abyste byli vidět na internetu a kolik to stojí?

1. doménu

a) druhého řádu

např. www.minikoblizky.cz, tento typ domény je placený (od 180-500 Kč/rok) a Google www stránky s takovou doménou řadí výše ve výsledcích vyhledávání. Pro www stránky zaměřené na podnikání působí profesionálněji a je téměř nezbytná.

b) třetího řádu

např. www.minikoblizky.webnode.cz, tento typ je zdarma, ale hůře se provádí optimalizace pro vyhledávače. Vhodné pro webové stránky soukromého charakteru.

2. webhosting

a) placený

Kvalitní uživatelská podpora v případě potřeby, větší prostor pro data z Vašich stránek (více fotek, videa atp.), snadná konfigurace při převodu domény od poskytovatele jednoho hostingu ke druhému. Ceny se pohybují pro menší weby od 500-1000,- Kč/rok.

b) zdarma

Špatná komunikace, mohou se vyskytnout i problémy s indexací do Google vyhledávání, málo místa.

3. Webové stránky

a) vytvořené podle šablony

Moderní řešení s těmito vlastnostmi: rychlé vytvoření nového webu, možnost výběru mnoha grafických podob. Umístění ovládacích prvků (záložky) je ale pevně dané. Častou součástí webu podle šablony je i tzv. redakční systém-umožní Vám bez programátorských znalostí udělat některé změny na Vašich stránkách (můžete si změnit texty, fotky, videa atp.). I web podle šablony je potřeba odborně nakódovat tak, aby byl snadno k dohledání vyhledávacím robotem Googlu nebo Seznamu. Příkladem je web www.ppmalby.cz z našich referencí. Orientační cena webu cca 6.000 Kč*.

b) vytvořené na míru

Pracnější řešení, které Vám umožní získat web, který nikdo jiný nemá. Výroba trvá delší dobu, než v předešlém případě a je finančně o něco dražší. Toto řešení dodáváme bez redakčního systému, tzn. budoucí změny po konzultaci s Vámi musíme odborně zapracovat my. Příkladem je web www.minikoblizky.wz.cz z našich referencí nebo tento web. Orientační cena webu je cca 8.000 Kč*.

4. SEO – OPTIMALIZACI Vašich stránek pro vyhledávače Google a Seznam

Nové stránky neznamenají automaticky dobré zobrazení na předních pozicích ve vyhledávačích. Naopak na počátku nejsou vůbec vidět. S tím je třeba počítat a něco pro to udělat. To „něco“ se jmenuje SEO (Search Engine Optimization) a znamená spoustu činností, jak přimět vyhledávače používané v ČR (Google, Seznam či Bing), aby si Vašich stránek povšimly a zobrazovaly je v popředí tak, aby Vás Vaši zákazníci na webu snadno našli. Spousta tvůrců webu toto vůbec neřeší nebo naopak chtějí oprávněně další finance za toto “napojení do internetu“. Podle rozsahu webových stránek se tato služba pohybuje od 2.000-5.000 Kč i více.
U nás je tato služba jako největší bonus pro Vás v ceně!

* -Cena za toto řešení zahrnuje: vytvoření webu, včetně základní SEO optimalizace na klíčová slova + registrace do několika významných firemních katalogů, kvůli zpětným odkazům. Po dohodě za menší příplatek možnost zajistit registraci do služby Google mapy. V ceně je i vytvoření statistik ve službě Google Analytics, která Vám poskytne informace z jakých vyhledávačů se k Vám zákazníci dostanou a co na Vašem webu hledají.V ceně není zahrnuto DPH 21%.